logo Facebook
i slova jsou činy

Boj o NYTimes pokračuje, nadbíhání sociálním sítím má na svědomí další rezignaci

15. července 2020 18:04 / autor: Vojtěch Berka

Americká média prochází složitým obdobím a jevištěm sporů o jejich budoucí podobu se stala redakce světoznámých the New York Times. Tu opustila komentátorka Bari Weissová. Redakce podle ní přichází o svou svobodu. 

„Komentáře, které by před pouhými dvěma lety byly bez problémů publikovány, dnes dostanou redaktora do problémů, případně ho za ně rovnou vyhodí. Pokud si redaktor myslí, že článek způsobí na sociálních sítích poprask, radši jej ani nenavrhne,“ uvedla Weissová v otevřeném dopisu. K nahlédnutí jej naleznete ZDE.

Weissová, která sama sebe charakterizuje jako „politického bezdomovce,“ prohlásila, že byla v posledních měsících, kvůli své kritice některých progresivnějších proudů společnosti, terčem šikany svých kolegů. NY Times podle ní nechaly Twitter stát se šéfredaktorem deníku.

Její rezignace následuje odchod Jamese Benneta, který musel noviny opustit poté, co v názorové sekci publikoval komentář senátora Toma Cottona, v němž politik volal po použití síly při potlačování občanských nepokojů. Weissová do deníku přišla před třemi lety v rámci snah otevřít názorovou sekci širšímu spektru pohledů. Tyto snahy vedl právě bývalý šéfredaktor the Atlantic Bennet.