logo Facebook
i slova jsou činy

Google se opře do nového rozvíjejícího se trhu, v Indii bude investovat stovky miliard

13. července 2020 15:34 / autor: Vojtěch Berka

Google hodlá během následujících let investovat v Indii 10 miliard dolarů, tedy asi 234 miliard korun. Podle ředitele společnosti Sundara Pichaie je cílem Googlu zajistit milionovému indickému trhu „dostupný a spolehlivý internet.“ Svůj investiční balíček hodlá společnost vyčerpat během následujících pěti až sedmi let. Cílem budou podíly v místních technologických firmách a startupech, ale také rozvoj digitální infrastruktury.

Takzvaný Indický digitalizační fond se, mimo výše zmiňovaného, zaměří také na lokalizaci služeb do všech místních jazyků a na rozvoj domácích aplikací. Nejde tak zdaleka jen o rozvoj technologií, ale také o přizpůsobení online prostředí unikátnímu kontextu Indického subkontinentu.

„V rámci našich investicí se těšíme na spolupráci s premiérem Narendrou Modim, indickou vládou a indickými firmami všech velikostí na společné vizi Digitální Indie,“ prohlásil Pichai při svém každoročním online vysílání Google for India.

Společnost již v Indii investovala například do rozvozové aplikace Dunzo. Její operační systém Android pohání většinu z 500 milionů indických smartphonů.