logo Facebook
i slova jsou činy

Volební výbor dnes bude řešit výroční zprávy ČT, ale i nápady senátorů

29. října 2019 05:00 / autor: Jan Mrzena

Dnes odpoledne proběhne ve sněmovně 17. schůze volebního výboru. Poslanci budou řešit poslední dvě zprávy, které jim letos předložily mediální rady. Po zprávě RRTV, České tiskové kanceláři a Českém rozhlasu dojde na jednání o Výroční zprávě o činnosti a Výroční zprávě o hospodaření České televize v roce 2018. První zprávu má na starosti zpravodaj Petr Dolínek (ČSSD), druhou Patrik Nacher (ANO) a obě za televizní radu uvede předseda Jan Bednář. Česká televize tak bude v říjnu v Poslanecké sněmovně na tapetě již počtvrté.

Osmého října proběhl neveřejný seminář „Hospodaření a činnost České televize“, poté jednalo o starších výročních zprávách plénum 17. a 24. října a dnes řeší volební výbor zprávy z roku 2018. Započteme-li také seminář „Média a role státu v jejich kontrole“, pak se témata veřejnoprávní televize na půdě sněmovny v tomto měsíci ocitnou dokonce popáté. Jak se tato četnost, ale i doprovodná usnesení ke schválení starších výročních zpráv, není zcela jasné.

Volební výbor se bude zabývat i návrhem rozpočtu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání na rok 2020. Zpravodajem bude předseda Stanislav Berkovec (ANO).

Už dopoledne se někteří poslanci z volebního výboru zúčastní šesté schůze senátní Stálé komise pro sdělovací prostředky. Senátoři s nimi chtějí diskutovat o případných změnách mediálních zákonů a způsobu nominací a volby členů mediálních rad.