logo Facebook
i slova jsou činy

Předsednictvo si chce Rada ČTK zvolit v listopadu

27. října 2019 05:00 / autor: Jan Mrzena

Říjnové schůze Rady České tiskové kanceláře se zúčastnili i dva nováčci – Angelika Bazalová a David Soukup. Rada o návrhu místopředsedy Petra Žantovského na zveřejňování tiskových zpráv politických stran zastoupených v českém i evropském parlamentu nejednala. Písemné stanovisko generálního ředitele Jiřího Majstra dostali radní před zářijovou schůzí a vlastním návrhem se podrobněji zabývat v listopadu. Na příštím zasedání proběhne také volba předsednictva rady.

„V současné době probíhá digitalizace popisových knih. Tento projekt je finančně pokrytý prostřednictvím digitalizačního fondu ČTK,“ informoval radní Jiří Majstr o postupu digitalizace fotobanky a pokračoval, „Ministerstvo kultury přislíbilo dotaci Národní knihovně na digitalizaci fotografií, kterou bude provádět jedna z nejlepších digitalizačních skupin v ČR. Tato skupina nyní zpracovává technické parametry projektu. Projekt by měl být hotový do prosince 2019.“ Místopředsedkyně Jaroslava Wenigerová požádala o předložení projektu. Vzhledem k tomu, že rada se stará o možnosti financování zmíněné digitalizace už skoro dva roky, mají radní v plánu se s fotoarchivem podrobněji seznámit.

„V říjnu byla na Letné zahájena výstava, jejíž cílem je ukázat mladým lidem „jak se dělá revoluce bez sociálních sítí“, výstava se setkává s velkým zájmem,“ informoval Jiří Majstr radu. Další výstavu fotografií Okamžiky sametové revoluce zahájí četka prvního listopadu Na Příkopě.

Příští zasedání rady bude 25. listopadu.