logo Facebook
i slova jsou činy

Tomio Okamura je letos nejčastějším hostem Duelu JS

26. října 2019 12:50 / autor: Jan Mrzena

"V současné chvíli se vývoj politické situace v naší zemi den ode dne mění a lidé neustále přijímají informace, které jsou pod neustálým vlivem médií a jejich vlastníků. Televize Barrandov chce tímto pořadem poskytnou věcnou diskusi politiků, ze které si již sami diváci vytvoří svůj vlastní názor," řekl Jaromír Soukup na webu TV Barrandov o Duelu Jaromíra Soukupa. Pořad se vysílá v premiérovém uvedení každé úterý a čtvrtek na konci prime time. Koho Jaromír Soukup zve? Častými hosty jsou ministři, nechybí ani premiér. Z dalších politiků se v tomto pořadu často objevuje, světe div se, Tomio Okamura. V Duelu byl tento čtvrtek (24.10.), před dvěma týdny (10.10.) a v září také dvakrát (19.9. a 5.9.). V srpnu se tento pořad prakticky nevysílal, na přelomu června a července šlo šest speciálů, Tomio Okamura byl hostem hned dvakrát (26.6. a 2.7.). A tak můžeme na webu TV Barrandov číst i další termíny. Tomio Okamura je letos nejčastějším hostem Soukupových Duelů.

Nic proti – Jaromír Soukup si může do svých pořadů ve své televizi zvát koho chce. Taky to dělá a netýká se to pouze jeho Duelu.

Jen mi tak naskočil smutný úsměv při horlivé řeči Tomia Okamury ve sněmovně: „Tady zazněl citát, že se (generální ředitel České televize) Petr Dvořák prý nevyhýbá diskusi. Ale vždyť on se jí přece vyhýbá. Veřejně byl mnohokrát pozván do diskuse na TV Barrandov, aby se postavil Jaromíru Soukupovi v přímém přenosu a tam, aby argumentoval, co se týče jejich výtek. A generální ředitel České televize odmítl. Je jedno, co si o tom myslíte, já reaguji na tu větu, že říkal, že se nevyhýbá diskusi. Nic víc, nic míň. Vyhýbá se diskusi! A teď, generální ředitel České televize tam odmítl jít, protože by měl argumentačně tak silného soupeře, který je připraven, že by samozřejmě to nebylo pro něj vhodné. A teď tady najednou nabízí jinou diskusi, u sebe na televizi, kterou budou moderovat a témata určovat jeho zaměstnanci, na které má přímý vliv i finančně, i třeba formou odměn a tak podobně…Takže je to přesně naopak. A naopak já vyzývám generálního ředitele, jestli tedy chce diskutovat, ať přijme pozvání Jaromíra Soukupa a jde do přímého přenosu TV Barrandov, i třeba za přítomnosti pana poslance Juříčka, ať je to na třetí půdě, ať to není u něj. To je spravedlivá nabídka.“

Tomio Okamura tak pozval Petra Dvořáka do televize Jaromíra Soukupa, která je vůči Tomio Okamurovi víc než přátelská. Takže fakt spravedlivá nabídka.

Jen pro zajímavost – ze zprávy České televize o činnosti ČT24 v prvním pololetí 2019 je možné se dozvědět i toto: „Události komentáře se snaží o důkladné plánování témat a klíčových atraktivních hostů v kombinaci s reakcí na aktuální události daného dne. Nejčastěji dostali pozvání zástupci vládní koalice (ANO a ČSSD), pak zástupci nejsilnějších opozičních stran (ODS a Piráti). Ochota přijímat pozvání je však velmi kolísavá – například předseda ČSSD Jan Hamáček pozvání do Událostí, komentářů nepřijal letos ani jednou. Premiér Andrej Babiš pozvání přijal dvakrát. Účast velmi často odmítala SPD, dále pak ČSSD zvláště ve dnech vládních krizí, menší opoziční strany jsou naopak vstřícné. Celkově ze statistiky plyne, že úspěšnost při oslovení hostů je 42 procent, tj. k získání jednoho hosta je třeba jich oslovit 2,4. V Interview ČT24 statistiky z velké části kopírují Události, komentáře. Za zvláštní zmínku stojí hnutí SPD – přijalo pozvání pouze jednou, zatímco jej obdrželo třicetkrát. Celkově na jednoho hosta, který přijme pozvání do Interview ČT24, připadalo 3,5 oslovených.“

Tož tak.