logo Facebook
i slova jsou činy

Kateřina Etrychová: Řídit komunikaci francouzského velvyslanectví byla nabídka, která se neodmítá

14. září 2019 05:00 / autor: Vojtěch Berka

O médiích, diplomacii, o psaní knih, ale i charitě, o tom všem se v dnešním rozhovoru Českých médií bavil moderátor Lukáš Kovanda s Kateřinou Etrychovou, bývalou moderátorkou České televize a manažerkou komunikace francouzského velvyslanectví v Praze.

„V Češích je mnoho dobrého, ale je tam jedna důležitá věc, je třeba to vždy dostatečně vykomunikovat. Pokud po lidech chceme aby pochopili náš příběh, aby se s ním ztotožnili a aby pochopili proč po nich chceme pomoc, musíme vyložit všechny karty,“ tvrdí o svých zkušenostech Etrychová.

Právě komunikace je pro Kateřinu Etrychovou živobytím. „Ono to vypadá jako extrém, z médií do diplomacie, ale zas takový extrém to není. Já neustále komunikuji s novináři, s médii, dokonce bych řekla, že se teď s novináři vídám na různých akcích mnohem častěji,“ tvrdí o své práci pro francouzské velvyslanectví. "Dokonce asi moderuji víc, než jsem moderovala dřív," dodává.

Přiblížila také svou spolupráci s filmovým festivalem 48 Hours, komentování mimořádných událostí pro ČT, nebo svůj vztah ke Francii.

Nový rozhovor Českých médií již v pondělí odpoledne na našem webu!