logo Facebook
i slova jsou činy

I na podzim staví TV Barrandov hlavně na pořadech Jaromíra Soukupa

10. srpna 2019 05:00 / autor: Jan Mrzena

"V současné době je pro nás hlavní prioritou investice do programu. A na základě aktuálních výsledků sledovanosti tematických kanálů Skupiny Barrandov vidíme, že diváci na to velmi pozitivně reagují," uvedl generální ředitel TV Barrandov a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media Jaromír Soukup. Aktuálními výsledky podle tiskové zprávy Jaromír Soukup myslí citelné zvýšení sledovanosti kanálu KRIMI Barrandov, kdy po zařazení seriálu Zákon a pořádek: Útvar zvláštní oběti dosáhl svého nejlepšího měsíčního podílu od startu vysílání a ve zlepšených číslech pokračuje i v srpnu. Nutno dodat, že sledovanost tohoto kanálu byla do léta na hranici statistické chyby. V červnu si také generální ředitel pochvaloval čísla Týdnu s prezidentem a následného Duelu Jaromíra Soukupa, v němž byl hostem premiér Andrej Babiš (27. června) – tehdy zdůraznil, „Když vezmete v potaz, že včerejší zásah mého politického bloku byl 528 tisíc diváků, znamená to jediné - podařilo se nám naplnit dvě Letné. Čímž samozřejmě narážím na nedělní demonstraci Milionu chvilek pro demokracii, jíž se podle odhadů účastnilo čtvrt milionu lidí. Když si uvědomím, jaká mediální masáž oné demonstraci předcházela, kolik novinářů ji promovalo a také kolik umělců jí propůjčilo svou tvář, velmi mě těší, že zájem o mou osobu a mé pořady je z tohoto pohledu vyšší. Včerejší divácká sledovanost zároveň dokazuje, že styl politicko-diskuzních pořadů, který přináší naše televize, je pro diváky mnohem atraktivnější než standardní diskuze na jiných televizích. A v neposlední řadě je to podle mého názoru dostatečně vypovídající číslo, které potvrzuje celkový vliv naší televize a fakt, že jsme v mimořádně dobré formě.“TV Barrandov začne vysílat podzimní schéma od 26. srpna. Je postaveno na vlastní tvorbě, především na hlavním kanále, i na akvizičním obsahu a nových „zpravodajských“ pořadech. Pondělní večery budou patřit novému pořadu U tebe nebo u mě, v němž bude Jaromír Soukup zpovídat politiky a významné osobnosti kulturního života v prostředí, do kterého mohou zavítat jen vyvolení. Na obrazovky se vrací investigativní Kauzy Jaromíra Soukupa a komentované MOJE ZPRÁVY, slavným pořadem Vladimíra Železného Volejte a pište šéfovi, ale i Týden podle Jaromíra Soukupa.

Večerní pásmo pořadů doplní programová novinka - Jasně a stručně neboli hlavní událost dne pohledem Jaromíra Soukupa. Čtvrteční večery budou tradičně patřit diskusnímu bloku pořadů - TÝDEN s prezidentem a Duel Jaromíra Soukupa. Novinkou mezi politicko-diskusními pořady bude Talk show Jiřího Ovčáčka. Hradní mluvčí bude na vedlejšák diskutovat „s významnými hosty - a to jak z oblasti politiky, tak z kulturního života“. Pokračovat budou Nebezpečné vztahy a Jak to dopadlo?, Soudkyně Barbara a kadeřnický life style. Akviziční filmy a seriály naplní hlavně kanály KINO a KRIMI.

"Těmito programovými novinkami reaguje televize Barrandov na zvýšený divácký zájem o pořady, které se věnují veřejnému dění, a hlavně velkým ekonomickým a politickým kauzám. Oblibu přitom mají především proto, že na rozdíl od ostatních moderátorů v nich mluvím jasně, srozumitelně a nemusím jejich obsah účelově ohýbat. Stále je tu ale určitý prostor pro zlepšení, a tak plánujeme v průběhu podzimu zařadit do již zaběhnutých formátů nové, divácky atraktivní prvky, které by měly pořad oživit, a tím nabídnout ještě větší zážitek ze sledování," okomentoval směřování Skupiny Barrandov její generální ředitel Jaromír Soukup.

Jestli se opravdu podaří Skupině Barrandov nějak zásadně prolomit čísla sledovanosti jasné není. V prvním pololetí letošního roku sice zpomalila odliv diváků, ale nezastavila ho. V prime time se všechny kanály dohromady dostaly na 5,5%, v celém dni pak o tři desetiny překonaly 6%. Většina diváků je starší 55 let.