logo Facebook
i slova jsou činy

Tomáš Martínek: Diskuse bychom měli vést na volebním výboru, tam může přijít každý poslanec a může se vyjádřit. Navíc je tam Česká televize nebo Rada České televize, která může reagovat na zavádějící informace

13. července 2019 13:00 / autor: Monitor

Ve čtvrtek mezi interpelacemi se poslanci dostali k projednávání výročních zpráv České televize. Diskusi rozvířil způsobem sobě vlastním předseda SPD Tomio Okamura. Reakce místopředsedy volebního výboru Tomáše Martínka (Piráti): "Bylo by asi fajn, kdybychom tyhle diskuse vedli spíše na volebním výboru, kam může přijít každý poslanec, může se tam každý poslanec vyjádřit, nejenom členové, a je tam navíc Česká televize nebo Rada České televize, která může reagovat na ty zavádějící informace, které zde padají. Tady to je o nás bez nás, tady to trošku není tak fér, jak by to mělo být. Ale OK. Jedeme.

Možná bych fakticky reagoval na pár věcí, které padly u pana Okamury. ČT nesmí tvořit rezervy a v souladu s doporučením Ministerstva kultury, v souladu s dlouhodobými plány používá peníze z fondu na investice do infrastruktury a na druhou vlnu digitalizace.


Jinak k fotbalu. ČT vysílá každý týden jeden zápas kola České fotbalové ligy, majitel práv nedovolil více. K tomu stravnému 65 milionů, 3 tisíce zaměstnanců, to vychází na méně než 60 korun na den na zaměstnance. Jinak k tomu Finsku. Finsko nefinancuje ze státního rozpočtu svoji televizi. Peníze protékají formou daně do fondů, ale vláda nemůže určovat rozpočet televize."