logo Facebook
i slova jsou činy

Bude Ivo Valenta prodávat Parlamentní listy?

11. října 2018 20:20 / autor: Vojtěch Berka

Majitel Synotu, senátor a zastupitel Zlínského kraje Ivo Valenta zřejmě hodlá prodat svůj podíl v internetovém portálu Parlamentní listy, respektive ve společnosti Our Media, která Parlamentní listy vydává. Kromě nich patří do portfolia společnosti také podíly v televizích Praha TV, Brno TV, Televize Slovácko, nebo v projektu Regionalnitelevize.cz.

Parlamentní listy působí na českém trhu od roku 2003. Nejdříve vycházely jako tištěný měsíčník, roku 2008 se pak přesunuly na internet. Valenta vlastní v jejich vydavateli poloviční podíl od roku 2015. Loni pak potvrdil, že se mu podařilo získat majoritu. „Ano, podíl ve společnosti Our Media jsme skutečně posílili, v současné době se jedná od 70 procent,“ řekl v lednu 2017 Respektu Valenta. Nyní se jej, podle několika nejmenovaných zdrojů Ecofin.cz, hodlá zbavit.

O prodeji se spekuluje již od začátku roku. Samotný Valenta možnost prodeje, ústy tiskové mluvčí Synotu Magdy Pekařové, popřel. Novinám se dle jejích slov daří a není žádný důvod je prodávat. Zmínila v této souvislosti, mimo jiné, i expanzi na Slovensko.

Valenta, který již v roce 2014 úspěšně kandidoval do Senátu, drží svůj podíl v Our Media skrz kyperskou společnost WCW World Capital Ventures Cyprus, která vlastní také Synot. Jeho partnerem a druhým výrazným akcionářem Our Media je mediální podnikatel Michal Voráček.